Vanaf middernacht waarschuwing voor noorden
In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe geldt vanaf 00.00 uur code oranje. Het KNMI verwacht in deze gebieden zware sneeuwval. In de loop van de nacht en ochtend kan lokaal tussen de 10 en 15 centimeter sneeuw vallen. Daarbij zorgt een stevige wind voor opwaaiende sneeuw, wat leidt tot slecht zicht en verraderlijke situaties op de weg.
Waddeneilanden vallen eveneens onder de waarschuwing. Door het winterse weer kunnen wegen glad zijn en ontstaan sneeuwduinen. Het KNMI adviseert weggebruikers hun reis zorgvuldig te plannen en extra alert te zijn.
Automobilist overlijdt na botsing op A1
Op de A1 bij Apeldoorn is een automobilist om het leven gekomen bij een botsing met een bergingsvoertuig. De bergingsauto stond langs de snelweg om een pechgeval af te handelen. De bestuurder van de personenauto reed hier op in. Hulpdiensten kwamen ter plaatse, maar medische hulp mocht niet meer baten. Over de precieze oorzaak is nog niets bekend. De politie onderzoekt of het winterweer mogelijk een rol speelde.
Verkeersproblemen en openbaar vervoer verstoord
In delen van Drenthe rijden zaterdagochtend tot 09.00 uur geen bussen vanwege onveilige omstandigheden. Reizigers wordt geadviseerd actuele reisplanners te raadplegen. De Nederlandse Spoorwegen rijden zaterdag met een aangepaste dienstregeling. Deze zogeheten winterdienst houdt in dat er minder treinen rijden dan normaal.
Op de wegen zorgt de sneeuwval op meerdere plaatsen voor opstoppingen en vertragingen. Weggebruikers krijgen het dringende advies alleen op pad te gaan indien noodzakelijk.
Sportevenementen afgelast door sneeuw
De KNVB heeft alle wedstrijden in de Eerste Divisie voor zaterdag en zondag geschrapt. De bond noemt de verwachte sneeuwval en de veiligheid van toeschouwers en teams als voornaamste redenen. Eredivisiewedstrijden die vrijdagavond gepland stonden, werden ook al uitgesteld. Voor wedstrijden in het weekend is nog geen definitief besluit genomen, al wordt de situatie nauwlettend gevolgd.
Schade door sneeuw en instortingen
Op diverse plekken in het land zorgt de sneeuwdruk voor problemen met gebouwen. In onder meer Rotterdam is een serre ingestort. Bewoners wisten zich op tijd in veiligheid te brengen. Sporthallen in sommige gemeenten zijn uit voorzorg gesloten. In andere landen, zoals Duitsland, zijn scholen gesloten vanwege hevige sneeuwval. Ook daar geldt een verhoogd risico op ongelukken door gladheid.




